Müşteri Hizmetleri : Ofis Tel : +90 216 695 10 61

Sepette 0 ürün bulunuyor.

İSTANBUL DEKORATİF TAŞ

ANLAŞMALI KARGO

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

7/24 DESTEK

KOLAY PARA İADESİ

Hakkımızda

Reka Mimarlık dekoratif taşları İstanbul  DEKORATİF TAŞ LTD. ŞTİ. tarafından 2012 yılında üretime başlamıştır. istanbul STONE dekoratif taşlar, doğal taşlardan ilham alınarak elde edilen zengin renk ve doku içeren malzemelerdir. Kolay uygulanması, m2 ağırlığının doğal taşlara kıyasla daha hafif ve renk olarak geniş yelpazede hizmet vermesi ile tasarım ve projelerde İstanbul STONE markasının öne çıkmasını sağlamaktadır. Üretimdeki yüksek teknolojisi kaliteyi, hafifliği yapıların statiğini bozmamasını ve kolay uygulanabilmesini, renk çeşitliliği her zevk hitap etmesini, dokulardaki derinlik ile İstanbul STONE her uygulama alanında kendini öne çıkartmaktadır.

Üretimde müşteri odaklı çalışmak, hizmette mükemmelliği aramak, çalışanlarımızla fark yaratmak, geniş ve güçlü satış ve satış sonrası ağına sahip olmak,sosyal sorumluluk bilincinde hareket etmek, çözüm ortaklarımızla güç birliği yapmak, piyasadaki etkinliğini ve verimliliğini her geçen gün arttırmak, kalite yönetim sistemi şartlarına uymak ve etkinliğini sürekli arttırmak başlıca kalite politikamızı oluşturmaktadır.


Bu anlayışın sonucu olarak halen yatırım ve ar-ge çalışması devam eden İstanbul STONE bugün ürünlerimizin kalitesi ve dayanıklılığı ile dünya standartlarına ulaşmıştır. Kısa zamanda uluslararası pazarda söz sahibi olarak Kanada, Hollanda, Fransa, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbeycan, Kıbrıs, Dubai,Belçika, Irak gibi bir çok ülkeye ihracat yapmaktadır.

Doğal taşlar insanlar var olduğu günden beri bir şekliyle hayatında var olmuştur. Artan bilgi birikimi ve gelişen teknolojiye rağmen doğal taşlar insan hayatındaki varlığını korumaya devam etmiştir ve de etmektedir. Türkiye’de doğal taş varlığı açısından şanslı ülkelerden biri olup gerek rezerv gerekse çeşitlilik açısından büyük bir potansiyele sahiptir. Ülkemizde özellikle son yıllarda üretim ve ihracatta kendini bu pazarda kanıtlamıştır. Aynı zamanda Türkiye’nin kendine has taşları ve coğrafi konumuyla da sektörde özel bir yeri bulunmaktadır. Tüm bu olumlu yönlerin yanında maalesef hala çok sayıda eksiklik de söz konusudur. Bu çalışmada Türkiye’nin doğal taş varlığının değerlendirilip, iktisadi coğrafya odağında analizi yapılmış, sektörün sorunları ele alınarak, bu alanda yapılması gerekenler üzerinde durulmuştur.


ZUSAMMENFASSUNG: Seit anbeginn der menschheit gibt es die natursteine im leben des menschen in irgendeiner form. Trotz hohem wissenstand und weit entwickelter technik, bleibt die wichtigkeit der natursteinkunde weiterhin im leben des menschheit bestehen. Die Türkei ist ein land mit seinen sehr üppigen natursteinen. Sei es die menge oder aber auch die vielfalt hat dieses land genug potential. Die Türkei hat sich in den letzten jahren in produktion und export der welt beweisen können. Bedingt durch die geographische lage und den typisch Türkischen Steinen, hat es einen besonderen stellenwert. Trotz den vielen dafür sprechenden aspekten, fehlt es an einigen Ecken. Im Mittelpunkt dieser arbeit und der witschaftsgeographie, werden die probleme dieses sektors behandelt.